Recenzje

Historia nie tylko swetra

Film: "Chłopaki nie płaczą"

Autor: Igor Ładocha zobacz co jeszcze skomentował ten użytkownik

Trądzik to problem dermatologiczny związany ze zmianami hormonalnymi, które zachodzą w naszym organiźmie. Trądzik to takźe powód dla którego główny bochater omawianego filmu znajduje sie w centrum porachunków mafijnych. Zacznijmy Jednak od samego początku, zabieg zastosowany w pierwszych minutach filmu uczy o zwierzętach, zaś już chwilę później mamy doczynienia ze strzelaniną. Fabuła omawianej Komedii przypadła mi do gustu ze względu na jej zmienność, a także multum tzw."łaciny".Nie chciał bym aby ktoś w zły sposób odebrał moje poczynania związane z "recenzjowaniem"-o ile moźna to tak nazwać. Od tego momentu jednak  chciałbym nieco odbiec od normy i posługiwać się językiem potocznym, by następnie wrócić do  formalnej formy wypowiedzi. Po krotce chciałbym przedstawić początek fabuły tej niecodziennej komedii.

       Jakub Brenner to młody utalentowany skrzypek, zostawiła go dziewczyna, stracił szanse na stypendium, a później wpakował się w niezłe kłopoty. W tym momencie pomijam owe wydarzenia by zachęcić do obejrznia komedii, bo moim skromnym zdaniem jest to jeden z celów jaki mam osiągnąć "robiąc to co robię" -jeśli mogę to tak ująć. W każdym razie gangsterom znika walizka z pieniędzmi w obecności właśnie Brennera. 

Nie będe owijał w bawełne -Film jest wulgarny lecz gdyby nie ten fakt, nie obejrzał bym go więcej niż 1 raz. Wulgaryzmy czy przemoc to coś z czym mamy doczynienia na codzień a "Chłopaki nie płaczą " to produkcja która ma na celu prześmiewczo ukazać życie zwykłych ludzi i gangsteerów a nie wykreować postać tak by była uważana za nienaganną, jak to miało mieisce w książce Mieczysława Bociągi o tej samej nazwie. 

W produkcji filmowej "Chłopaki nie płaczą" ujrzymy takie osobistości jak: Maciej Stuhr, Cezary Pazurac czy Bohdan Łazuka, czyli legendy Polskiego Kina.

Przyszedł czas na moją ocenę Charakterów, i w tym miejscu poruszę kwestię jednego który zapadł mi w pamięć, a jego dialogi są popularne po dziś dzień. Jest on obiektem wielu memów, ale uczy jeszcze bardziej niż śmieszy. Mowa tu bowiem o "lasce"- wiecznie zjaranym marzycielu, synu króla sedesów, i przyszłym ambasadorze Jamajki. Radzę szczególnie zwrócić uwagę na tego bochatera, albowiem jest to według mnie najbardziej interesująca postać, która przewija się między głównymi wątkami filmu. Reszty bochaterów  nie omówię poniewarz mi się nie chce  ;), ale zrobię coś ciekawszego,-postaram się odnaleźć coś co żeczywiście mogę skrytykować. 

Po pierwsze,-tytuł, nie mam pojęcia dlaczego jest on taki a nie inny. Owszem na kilka sekund przed intrem padają te słowa jednakże# nie moge się doszukać niczego co by bardziej wpływało na konieczność ich użycia.

Po drugie-Bardzo zaciekawiła mnie historia jeżozwierza, jednak nie została ona rozwinięta co bardzo mnie zirytowało.

Po trzecie- historia swetra- Czuje wewnętrzny ból kiedy przypominam sobie ten moment, Dlaczego spytacie?, otóż dlatego, że główny bochater, tak ważna osoba w całej fabule zmarła przez fakt istnieia różowego sweterka.

PODSUMOWUJĄC...- Chłopaki nie płaczą to komedia z końca lat 90-tych, ze świetnie zachowanym klimatem tamtych lat, uczy bawi a także irytuje słabo rozwiniętymi wątkami.

To chyba wszystko co mogłem powiedzieć o tym filmie, a historii tego swetra i tak byś nie zrouzmiał także nie będe jej rozwijał i uważam temat za wyczerpany. :(((

 

, I.Ł

 

skopiuj url:

Partnerzy