Aktualności

20.06.2014

Zostań jurorem 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni!

Skrytykuj i zasiądź w fotelu jurorskim podczas święta polskiego kina! Masz czas do 10 sierpnia.

Masz 15-19 lat? Weź udział w naszym konkursie!

Skrytykuj - stwórz filmową recenzję i wyślij ją do nas.
Możesz napisać tekst, albo nagrać swoją wypowiedź wideo.

Jeśli Twój komentarz okaże się najlepszy, to zasiądziesz w Jury Młodzieżowym podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który odbędzie się już we wrześniu.

Co tydzień na autorów najciekawszych recenzji i wideorecenzji czekają również książki i filmy DVD.

Szukasz inspiracji? Obejrzyj komentarze Ambasadorów akcji - m.in. Moniki Brodki, Arka Jakubika, które znajdziesz w zakładce Zza kulis. Sprawdź też recenzje laureatów ostatniej edycji konkursu.

 

26.04.2014

Licealiści ocenią twórców kina niezależnego!

Artur Kawala, Sylwia Zazulak oraz Agnieszka Zdziech zasiądą w młodzieżowym jury podczas 7. Off Plus Camera. Ich recenzje i wideorecenzje zwyciężyły w konkursie kampanii „Skrytykuj.pl”

Młodzi krytycy w akcji!

Wyjazd na festiwal do Krakowa licealiści wywalczyli swoimi autorskimi recenzjami. Sylwia Zazulak w bezpretensjonalny sposób skomentowała współczesną amerykańską produkcję „Sierpień w Hrabstwie Osage“ w reżyserii Johna Wellsa. Wideorecenzja Agnieszki Zdziech dotyczyła „Dwunastu gniewnych ludzi“ Sidney’a Lumeta, produkcji, którą zaliczyć można do światowej klasyki filmowej. Artur Kawala przedmiotem swojej pracy uczynił z kolei „Harmonie Werckmeistera” Béla Tarra, twórcy uważanego za przedstawiciela europejskiego kina autorskiego.  


Młodzieżowe jury na Off Plus Camera

Artur Kawala, Sylwia Zazulak oraz Agnieszka Zdziech zasiądą w jury młodzieżowym podczas zbliżającego się 7. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie (2-11 kwietnia). Młodzieżowe jury już po raz drugi wybierze najlepszy filmu konkursu głównego „Wytycznie drogi“. Podczas ubiegłorocznej edycji licealiści wyróżnili Stéphane Cazesa za film „Ombline”. Relacje Artura, Sylwii i Agnieszki z festiwalu Off Plus Camera znajdą się na stronie www.skrytykuj.pl.


Nagrody wciąż czekają!

Już w czerwcu wystartuje kolejna edycja konkursu „Skrytykuj.pl“. Tym razem licealiści będą mieli szansę zawalczyć o członkostwo w jury młodzieżowym na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Do momentu rozpoczęcia następnego konkursu młodzi krytycy mogą publikować swoje recenzje i wideorecenzje w formie blogów na stronie www.skrytykuj.pl. Codziennie autorzy dodanych komentarzy otrzymują kody IPLEX, a co tydzień najciekawsze prace nagradzane będą książkami i filmami DVD. 

Jury młodzieżowe

Jury Młodzieżowe to skład złożony z trojga licealistów – laureatów konkursu towarzyszącemu kampanii społecznej „Skrytykuj.pl“ prowadzonej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jury oceniać będzie filmy z Konkursu Głównego "Wytyczanie drogi". Wśród młodych jurorów znajdą się:

Artur Kawala
Uczeń Zespołu Szkół Łączności w Krakowie. Maturę zdaje za rok, a po niej planuje studia związane z filmem lub informatyką. Od kilku lat szuka w kinie oryginalnych form przekazu i stara się dostrzec każdy szczegół kreujący X Muzę.

Sylwia Zazulak
Uczennica II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku. Uwielbia kino i literaturę,  bo posiadają nieograniczone możliwości wyrażaniu świata. W filmach poszukuje rzeczy nieoczywistych, ukrytych i wymagających poskładania w całość. Nie wie dokładnie, co chce robić w przyszłości, ale jej marzeniem jest napisanie książki.

Agnieszka Zdziech
Uczennica drugiej klasy X Liceum w Toruniu. Pasjonatka sztuki, zwłaszcza surrealizmu. Zwolenniczka symbolicznego przekazu. Inspiruje ją wszystko, co nowatorskie, kontrowersyjne, inne i dziwne. Amatorsko zajmuje się reżyserią filmową tworząc krótkometrażowe projekty. Jej film „Sztuka Malowania“ brał udział w konkursie „Lokalizacje“ na Tofifest Film Festiwal.

 

07.03.2014

Stwórz swojego mema.

Wymyślaj memy i zbieraj głosy. Filmowe nagrody czekają!

Wymyślaj filmowe memy i zbieraj głosy. Nagrody czekają!

Pokaż nam, co potrafisz! Stwórz mema - weź udział w konkursie i zgarnij nagrodę. Rozsyłaj go znajomym i udostępniaj w serwisach społecznościowych. Najciekawsze memy publikowane będą na fan page’u Film się nie urwał na Facebooku.

10 najbardziej popularnych memów jest codziennie nagradzanych kodami dostępu do serwisu IPLEX!

 

07.03.2014

Załóż filmowego bloga!

Uwielbiasz oglądać filmy? Załóż bloga i opowiedz nam o tym!

Oglądasz filmy? Załóż bloga na Skrytykuj.pl i opowiedz o tym!

Stwórz swojego bloga i zacznij pisać o filmie. Komentuj też blogi innych autorów.
Podziel się swoimi przemyśleniami na temat kina.

Twoje zdanie jest ważne!

 
Strona: przejdź

Partnerzy